اتوکد ۲D & 3D

 

AutoCAD نرم افزاری تجاری است که در طراحی مدل های ۲ و ۳ بعدی با کمک رایانه بکار می رود. اتوکد مخفف طراحی اتوماتیک با کمک رایانه است. معروف ترین نرم افزار نقشه کشی که اکثر شرکت های ایرانی و خارجی از آن سالهاست استفاده می کنند، نرم افزار اتوکد است.

آموزش اتوکد ، در عصر دیجیتال امروزی ، که همه طراحی ها و نقشه ها توسط کامپیوتر ارائه می گردد بر هر کسی که با طراحی و نقشه سروکار دارد لازم است .

طراحی دو بُعدی به معنای طراحی اشکال هندسی در فضای X و Y است. جهت حجم و بعد دادن به اجسام از فضای سه بُعدی (X,Y,Z) استفاده می شود.

کاربرد اتوکد

نرم افزار اتوکد دارای امکانات بی نظیر در زمینه طراحی است.

و کاربردهای بسیاری در رشته های :

  • طراحی داخلی
  • معماری
  • عمران
  • طراحی صنعتی
  • مکانیک
  • مهندسی برق
  • و … دارد .

 معماری : نرم افزار اتوکد با فراهم آوردن ابزارهای گوناگون و مناسب برای طراحی، سبب صرفه جویی در زمان می گردد، کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن طرح های بسیار زیبا و ایده آل در زمینه طراحی داخلی دست یابید. با دانش کافی در مورد اتوکد هر کسی می تواند پروژه های مربوط به طراحی ساختمان را انجام دهد. با استفاده از اتوکد می توانید یک نقشه ساختمانی طراحی کرده وتحلیل های مربوط به مقاومت آنرا قبل از شروع به ساخت انجام دهید.

طراحی قطعات: همچنین می توان آن را نرم افزاری برای طراحی قطعات مکانیکی، تحلیل سیستم های برق و لوله کشی و حل مشکلات مربوط به آنها دانست.

گرافیک: با وجود اینکه ابزارهای پیشرفته تری در طراحی گرافیک وجود دارند، ویژگی های اتوکد باعث شده که کاربران بتوانند فضاهای معماری را طراحی کنند و از ابزارهای موجود در این برنامه همزمان با ۳D MaxMaya و سایر ابزارهای طراحی استفاده کنند. اتوکد، DWG و DXF را هم پشتیبانی می کند، فایلهایی که می توانند به اپلیکیشین های پیشرفته تر CAD تبدیل شوند و روند انیمیشین سازی را تسهیل کنند. سازنده انیمیشین یا طراح گرافیک از اتوکد برای طراحی ساختمان ها ونقشه های معماری و سپس تبدیل آنها بر روی اپلیکیشین های مدل سازی پیشرفته استفاده خواهد کرد.
صنعت: با استفاده از CAD متخصصان صنعت می توانند نمونه های مختلفی از اشیا را بصورت سه بُعدی طراحی کرد.

بطور کلی اتوکد ابزار طراحی نمونه اولیه و بررسی نقاط ضعف احتمالی را فراهم می آورد وبا استفاده از آن می توانید با دقت بیشتری سرمایه گذاری کنید.

مخاطبان دوره

دانشجویان رشته های معماری-عمران-کامپیوتر-مکانیک- صنایع و همه علاقمندان

همچنین ببینید

SolidWorks

این نرم افزار یک نرم‌افزار مهندسی طراحی به کمک رایانه است و توسط شرکت فرانسوِی دسالت سیستمز …

آموزشگاه صبا پردازش

با عضویت در کانال ما از جدیدترین اطلاع رسانی های سایت با خبر شوید

پیوستن به کانال
بستن